Ankara Petek Temizliği

ankara-petek-temizliğiAnkara petek temizliği, firmamız hizmet yelpazesinde yer alan hizmetlerimizden biridir.

Kombi bakımlarının vaktinde yaptırılması ve kombi servis desteği almak kadar, petek temizliğini vaktinde yaptırmak çok önemlidir.

Petek Temizliği Vaktinde Yapılmazsa Ne Olur?

 • Temizlenmeyen petekler, zamanla biriken kiri ve pası tesisata taşıyarak giderilmesi zor arızalara yol açarlar.
 • Kombi iyi durumda çalışıyor olsa dahi, temizlenmemiş petekler yeterli ortam ısısı sağlamazlar.
 • Isı yetersizliği ile birlikte yakıt tüketimi artar.

Ankara Petek Temizliği Hizmetlerimizi Nasıl Sunuyoruz?

Firmamız, Ankara petek temizleme hizmeti için talepte bulunan müşterilerine en hızlı şekilde geri dönüş sağlamaktadır. Yetkili ve uzman ekibimiz, kombiyi kapatarak işe başlar. Hemen ardından peteklerde birikmiş suyun tahliyesi aşamasına geçilir. Tahliye vanaları ile gerçekleştirilen bu işlem, tahliye vanası olmaması durumunda radyatör purjör vanaları kullanılarak gerçekleştirilir.

Sistem içinde birikmiş suyun tamamının tahliye edilmesinin ardından kombi petek rekorları açılarak boru bağlantıları ayrılır.

Tazyikli su yardımı ile peteklerin içine su gönderilir ve yıkama işlemi gerçekleştirilir. Tazyikli temiz su ortamda bulunan bütün peteklere uygulanır. Daha sonra takviye vanası açılır ve kombiye su geçişi sağlanır.

Bütün peteklerin havası alınarak, kombi kullanımı başlatılır.

Firmamız, petek temizliği işlemlerini özel kimyasal maddeler ve profesyonel petek temizleme cihazları ile gerçekleştirmektedir. Tesisatın temizlenmesi de bu özel kimyasallar ile sağlanmaktadır. Temizlik işlemlerinin ardından koruyucu kimyasallar ile petek ve tesisat koruma altına alınmaktadır.

ankara-petek-temizligi-hizmetiAnkara petek temizliği hizmetlerimiz için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Petek temizleme makinesi ile temizlik işlemi.

Uzman bir usta tarafından yapılacak kombi petek temizliğinde ise sırasıyla şu işlemler takip edilmelidir;

 • Kombinin kapatıldığından emin olunur. Kombinin içerisindeki malzemeler, tesisattaki kirli sudan etkilenebileceği için mutlaka kombi gidiş dönüş vanası kapatılmalıdır.
 • Daha sonra banyoda yer alan havlupan sökülerek cihazın havlupan girişinden makine bağlanır.
 • Kirli suyun giderinin sağlanabilmesi için çıkış vanasına bağlanan hortumun diğer bir ucu en yakın lavabo veya klozete koyulur.
 • Kombi temizleme makinasına su verilerek kombi temizleme makinası çalıştırılır.
 • Sistemdeki pis su tahliye edilirken, sisteme temiz su basılır.
 • Tüm radyatörlerin çıkış ve giriş vanaları kapatılır. Kalorifer temizliği birer birer kapatılacağından dolayı hangi petek temizlenmeye başlanacaksa o peteğe ait çıkış ve giriş vanaları açık bırakılır.
 • Petek temizleme kimyasalı ısıtma sistemine gönderilirken, bu işlemin sonunda koruyucu madde kullanımı ihmal edilmemelidir. Yapılacak bütün bu işlemler bir uzman usta yardımıyla yapılması uygun olacaktır.
 • Petek temizliğinin ardından peteklerin havası alınmalıdır.
Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp